KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15263209
*
nr 1526 3209
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blyerts, Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2023
kl 19:25:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 09:11:16
1
1.000 kr
6/3 08:01:11
2
800 kr
6/3 08:01:11
1
900 kr (Budbetjänt)
6/3 08:01:26
2
1.000 kr
6/3 08:01:26
1
1.000 kr (Budbetjänt)
6/3 08:01:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström blyerts porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Engström
nr 1526 3209
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blyerts, Porträtt. Signerad. Bildmått: 9x9, yttermått inklusive ram: 17,5x17,5
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 09:11:16 | 1 | 1.000 kr |
6/3 08:01:11 | 2 | 800 kr |
6/3 08:01:11 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
6/3 08:01:26 | 2 | 1.000 kr |
6/3 08:01:26 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
6/3 08:01:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1869, död 1940.Läs mer om Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller albert engström blyerts porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14